TEMA iklim krizini anlattı

TEMA iklim krizini anlattı

Nova’ da 11. ve 12. sınıflarda eğitim modeli ve üniversiteye hazırlık
Öğrencilerin Prag / Karlovy Vary Kültür Turu
Nova’da büyük başarı, voleybolda 2 kupa, kayakta 1’incilik madalyası

Nova Okulları tarafından düzenlenen  “İklim Değişikliği ve İklim Krizi’ söyleşisine konuşmacı olarak  TEMA Vakfı Bursa İl Temsilcisi Şaban Uyar ve Tema Vakfı Nilüfer İlçe Temsilcisi Nurten Ümit katıldı.

Okul Konferans Salonu’nda gerçekleşen, öğretmenlerle  9. ve 10. sınıf öğrencilerinin katıldığı söyleşide Şaban Uyar ve Nurten Ümit TEMA Vakfı’nın iklim krizi konusundaki görüşlerini  sunum eşliğinde paylaştı.

Türkiye’de iklim krizine yönelik çalışmalar yürüten STK’ların başında ise TEMA Vakfı geliyor. Nova Okulları, farkındalık etkinlikleri kapsamında düzenlediği söyleşide Şaban Uyar, Dünyanın iklim dinamiklerini sunum eşliğinde gündeme getirdi. Günümüzdeki iklim krizinin insan etkisiyle yaşandığına dikkat çeken Uyar”Başka bir dünyamız yok” dedi.   Şaban Uyar “İklim değişikliğinin bugüne kadar insanlığın karşılaştığı en büyük ortak sorun olduğu bugün Dünya’nın en prestijli kurumları ve bilim insanları tarafından kabul edilmiş durumdadır. Bugün gelinen nokta itibarıyla iklim değişikliği, değişiklikte yaşanan hız ve bu değişikliğe karşı alınması gereken önlemlerin ivediliği sebebiyle iklim krizi olarak tanımlanmaktadır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0