NİZAMETTİN ÇAKIR – Nova’da Voleybol

NİZAMETTİN ÇAKIR – Nova’da Voleybol

20 milyon yıllık Sekoya fosil ormanı
Nova’dan Mardin’e gönül köprüsü
Nova Okulları’nda astronomi ve uzay bilimi

Nova Fen ve Anadolu Lisesi olarak voleybol ile tanışmamız 2016-2017 öğretim yılında başlamıştır. Büyükşehir Belediye Spor altyapısında yer alan bayan sporculardan oluşturduğumuz okul takımımız aynı yıl Tekirdağ’da Türkiye Şampiyonası grup maçları 1. si olmuştur. Deplasmanlı olarak oynanan yarı final maçları sonucunda 4 galibiyet 2 mağlubiyet alan takımımız averajla finale çıkma şansını kaybetmiştir.

27 Temmuz 2017 tarihinde kulüpleşen okulumuz, bölgesel lig maçlarına hazırlanırken bir yandan da yine okul voleybol takımının kurulması için çaba sarf etmiştir. Okul takımımız 2017-2018 yılında Bursa Şampiyonu olmuştur.

Aynı yıl Balıkesir’de oynanan grup maçlarında 1. olan takımımız Amasra’da yapılan Türkiye yarı final maçlarında grup 1.si olup diğer grubun 2.si ile oynadığı maçta mağlup olduğundan dolayı finallere çıkma hakkını kaybetmiştir.

Aynı sezon kulüp olarak bölgesel ligde Bursa grup maçlarına başlamıştır. Mart ayında Kütahya’da oynanan yarı final maçlarında bütün rakiplerini yenerek 2. lige katılmaya hak kazanmıştır.

2018-2019 öğretim yılında ise kendi kulübümüzün altyapı oyuncularından oluşan okul takımımız aynı yılda Bursa genç kızlar kategorisinde 2. olmuştur. Düzce’de yapılan grup maçlarında rakiplerini set vermeden yenerek yarı finale kalmıştır. Sonrasında Konya Türkiye Şampiyonası yarı final maçlarında grup 1’incisi olmuş diğer grubun 2’ncisiyle e yaptığı maçı kaybederek final maçlarına gitme hakkını kazanamamıştır.

2018-2019 sezonu 2. ligde yer alan takımımız yine tamamen kendi altyapımızdan kurulan oyuncularla lig de mücadele etmiş olup, 12 takımın yer aldığı 2. grubu 4. sırada tamamlamıştır. Kulüp olarak süratle gelişerek alt yapı çalışmalarına ağırlık verilmiştir. Kulübümüzde yaptığımız çalışmalar Bursa geneline yayılarak ses getirmiştir. Bundan dolayı Nova Spor Kulübü bayan voleybolunda tercih edilen bir yer halini almıştır.

2018-2019 da Nova Spor Kulübü olarak 5 ayrı yaş kategorisinde de mücadele eden takımımız yıldız ve genç takımlarda Bursa 2. si olup Bursa’yı temsil etme hakkı kazanmıştır. 4 oyuncu ve 1 antrenör ile başlayan voleybolla tanışma serüvenimiz şuanda 6 antrenörümüzün katılımı ve çalışmalarıyla 100 adet lisanslı bayan sporcuya ulaşmış halde devam ediyor.

2019-2020 sezonunda kulübümüz midilerde 2; küçüklerde 2; yıldızlarda 1; gençlerde 1; ve A takım olarak hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz. Bu arada 2. lig maçlarına başlamış olup oynadığımız 2 maçı geride bırakmış bulunmaktayız.

Temel amacımız Bursa’da başarılı gençleri bulup takımlarımızda oynamalarını sağlamak, bu sporcularımız içinde de okul şartlarına uyan sporcularımızın okul takımında da oynamalarını sağlayıp gelişmelerine yardımcı olmaktır. Kısa zamanda hızla büyüyen ve gelişimine devam eden kulübümüz uzun yıllar voleybola hizmet etmeyi sürdürme gayesiyle ilerlemektedir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0