Nova Okulları ‘BursaFotoFest’i ziyaret etti

Nova Okulları ‘BursaFotoFest’i ziyaret etti

Nova’ da 11. ve 12. sınıflarda eğitim modeli ve üniversiteye hazırlık
Nova’da geleneksel yaprak sarma yarışması 
Yaşar Yıldız ‘çam ağacı süsleme geleneği’nin kökenini yazdı

Nova Okulları 9. ve 10. Sınıf öğrencileri fotoğraf sanatçısı Ömer Ziya Topsakal nezaretinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi fuar alanında düzenlenen BursaFotoFest’i ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (BUFSAD) işbirliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) bu yıl ‘GözGöze’ temasıyla düzenlenmişti. BursaFotoFest’e 12 ülkeden 262 sanatçı katıldı.

Aynı zamanda Fotoğraf Kulübü Eğitmeni olan Ömer Ziya Topsakal ile birlikte BursaFotoFest’i ziyaret eden Nova Okulları öğrencileri FotoFest Küratörü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Kamil Fırat ile tanışma fırsatı buldular. Etkinlikte Ömer Ziya Topsakal öğrencilere FotoFest hakkında bilgi verdi. Ardından da Kent Konseyi yetkilisi Türkiye’nin en büyük fotoğraf sanatı etkinliği olan FotoFest’in tarihçesini özetledi. Topsakal, Kendi eserlerinin yer aldığı stantta öğrencilerle FotoFest ruhu genelinde kendi fotoğraf sanatındaki yolculuğunu anlattı. Öğrenciler fuar alanında sergilenen yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini inceledi. Öğrencilere Kent Konseyi yetkililerince 11. BursaFotoFest kataloğu sözü verildi.

Nova Fotoğraf Kulübü eğitmeni Ömer Ziya Topsakal ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu . Uzun yıllar özel bir kuruluşta çalışan Ömer Ziya Topsakal, emekli olduktan sonra 2006 yılından beri fotoğraf sanatıyla ilgileniyor. BUFSAD’taki fotoğraf eğitimlerine katılan ve BUFSAD üyesi olan Ömer Ziya Topsakal, halen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Görsel İletişim Bölümü’nde yüksek lisans yapıyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0