Nova Okulları öğrencileri Kitap Fuarı’nda

Nova Okulları öğrencileri Kitap Fuarı’nda

Doç. Dr. Barbaros Çetin “Gerçek hayatta soruyu siz bulacaksınız!’
Nova Yazılım Kulübü’nden ‘Takımyıldızı Haritası’
Hem Almanca öğrendiler hem de eğlendiler

İki yıl aradan sonra düzenlenen Bursa 19. Kitap Fuarı’nı ziyaret eden binlerce kitapseverin arasında Nova Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri de yer aldı.

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi desteği ile düzenlenen Bursa 19. Kitap Fuarı on binlerce ziyaretçiyi ağırladı. On gün süren fuarda panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 65 kültür etkinliği ve imza gününde yazarlar okurlarıyla buluştu. Kitap Fuarı’ın ziyaret eden Nova Okulları öğrencileri çeşitli kitapları inceledi ve aldıkları kitapları yazarlarına imzalattı.
Kitap Fuarı’na gelmekten dolayı memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler “Okulumuzda yöneticiler ve öğretmenler, burada öğrenci olduğumuz ilk günden itibaren bize kitap okumanın önemini anlatıyor. Okulumuzda düzenlenen edebiyat söyleşilerinde ünlü yazarları bire bir tanıma fırsatı buluyoruz. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamıyordu. İki yıldır aynı nedenle kitap fuarının da düzenlenemediğini öğrendik. Burada kitaba ne kadar çok ilginin de olduğunu gördük” dedi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0