Nova Okullarında basketbolda Amerikan Koçluk Sistemi

Nova Okullarında basketbolda Amerikan Koçluk Sistemi

Nova MUN Kulübü Ankara’da ETÜMUN 2019’a katıldı.
Nova Okulları’nda astronomi ve uzay bilimi
NİZAMETTİN ÇAKIR – Nova’da Voleybol

Nova Okulları’nda ACS tekniğiyle yürütülen basketbol çalışmaları sürüyor.

Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal kişisel gelişimde sporun önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Ergen döneme gelmiş bir bireyin bedeni ile ilişkisini doğru oluşturabilmesi için bedenini tanıması yeterli değildir. Bedenini nasıl kullanacağını, nasıl geliştireceğini bilmesi de önemlidir. Konusunda oldukça uzman olan ACS eğitmenleriyle Nova Spor Okulları’nda basketbol tekniğinin yanı sıra spor yapan öğrencilerin yeteneği grup dinamikleri içerisinde görev alma kabiliyetleri, zamanlama becerileri geliştirilmektedir. Öğrencilerin spor konusundaki centilmenlikleri önemsenmektedir. Sporun çatışmasız iletişim aracı olduğuna inanan Nova Spor Kulübü ve ACS eğitmenleriyle kendi öğrencilerimizin yanı sıra Bursa’nın çocuk ve gençlerine de hitap ettiğimiz için mutluyuz.”

“AMERİCAN COACHING SYSTEM”

American Coaching System’i uygulayıcısı Koç Yaşar Güngör şu bilgileri paylaştı:

“Spor, karakter oluşturmak, geleceğin liderlerini şekillendirmek ve hayat dersleri öğretmek için inanılmaz bir araçtır. Amerikan Koçluk Sistemi çocuklara spordan kazanıp kaybetmekten çok daha fazlasını kazandıracağını öğretir. Bilime dayalı ve yenilikçi modern eğitim anlayışıyla Amerikan koçluk sisteminde çocuklar eşsiz bir gelişim serüvenine dâhil olurlar. Bu serüvene katılan çocuklar;  Kas iskelet sistemi ve posttur gelişimi alanında destek alırlar. Kas esnekliği ve doğal gelişimi desteklemek amaçlı Jimnastik eğitimi alırlar. Sporun çocuklar üzerinde yarattığı kazanımlar ile Karakter gelişimi-Saygı-Dürüstlük ve Paylaşma değerleri hakkında önemli bir deneyim kazanırlar. Takım ruhu ve takım ile hareket edebilme yetileri gelişir.

 

Motor becerilerini geliştirici oyunlar ile en doğru kazanımları elde ederler. Liderlik vasıfları her hafta verilen farklı görev ve sorumluluklarla pekiştirilir. Montessori eğitim temelli bir yaklaşım ile hareket ederler.  Sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak toplum bilinci oluşması sağlanmaktadır. Farklı branşlarda eğitimler alarak çocukların en iyi yönleri belirlenir. Belirlenen yönler ile başarılı olabileceği branşlara yönlendirilir. Bu serüvende her çocuğun akademik başarısı sistemin en önemli yapı taşlarındandır ve önemle takip edilir. ACS de çocuklarınıza beslenme uzmanımız ve psikoloğumuz tarafından ihtiyaç halinde destek verilir.  ACS velilerine belli dönemlerde çocuk gelişiminde sporun önemi, çocuk gelişimi ve beslenme, sporcu beslenmesi ve sporcu ailelerinde yaşam vb. konular hakkında konferanslar düzenlenir.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0