Nova Spor Kulübü voleybol çalışmaları sürüyor

Nova Spor Kulübü voleybol çalışmaları sürüyor

Novalı öğrenciler TeknoFest’te
Nova Okulları Balat’a taşındı
Nova Okullarında basketbolda Amerikan Koçluk Sistemi

 

Nova Fen ve Anadolu Lisesi spora büyük önem vererek altyapıdan oyuncu yetiştirirken aynı zamanda lisedeki voleybol takımını da destekliyor. Nova Spor Kulübü Küçükler Kız Voleybol takımı çeyrek finale yükseldi
“Klasik bir cümle olacak, ama sağlıklı düşünce sağlıklı bedende üretilir” diyen Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal “Eskiden çocuk ve gençler sokaklarda oynardı. Büyükşehirlerdeki kentleşme süreci bu olanağı çocuklardan aldı. Bedensel aktivitenin eksikliği okullarda doldurulmak zorunda. Sporla uğraşan öğrenciler plan, program yapma, zamanlarını doğru değerlendirme, kötü ya da gereksiz alışkanlıklardan uzak durma gibi nitelikler kazanır” şeklinde konuştu.

Canan Topsakal “Atatürk yeni nesli yetiştirirken spora verdiği önemi ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ diyerek vurgulamış ve bize bir yön işaret etmiştir. Ülkemiz erkek egemen toplum etkisinde olduğu için erkek çocukları okullarda aktivite yaratmakta zorluk çekmiyorlar. Okulumuz erkek öğrencilerin yanı sıra kız çocukları için ne yapabiliriz, diye düşünmüş ve ana spor etkinliğinde kadın voleybolunu öne çıkartmıştır. Ayrıca Nova Spor Kulübü, deneyimli antrenörleriyle voleybolda altyapı çalışmalarını sürdürerek tüm Bursalı çocuk ve gençlere hizmet vermektedir” dedi.

NOVA SPOR KULÜBÜ VOLEYBOLDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERİYOR
Nova Okulları Spor Kulübü voleybol çalışmaları kulübün Koordinatörü ve Baş Antrenörü Nizamettin Çakır’ın yıllar süren tecrübesinden yararlanarak sürdürüyor. Nova Spor Okulu bünyesinde voleybol çalışmalarını farklı gruplar halinde yürütülüyor. Voleybola yeni başlayanlar ‘Başlangıç seviyesi’ çalışmalarına katılıyor. 7-11 ile 11-15 yaş gruplandırması var. Çalışmalar hafta sonu gerçekleşiyor. Nova Spor Okulu’nda 2007-2008-2009 yaş grubunda ‘Küçük Kızlar kategorisinde müsabakalara katılan takım var. Nova Yıldız Takımı da 2006-2007 doğumlu olanlardan oluşuyor. Ayrıca A Grubu Nova Okulları Genç Kızlar Voleybol takımı da mevcut. Şu anda Nova Spor Kulübü’nün Küçük Kızlar liginde yarışan voleybol takımı A Grubu’nda ikinci sıraya çıkarak çeyrek final maçlarında oynamaya hak kazandı.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0