Nova’nın ödüllü akademisyeni: Barbaros Çetin

Nova’nın ödüllü akademisyeni: Barbaros Çetin

Nova Şiir Sokağı açıldı
Nova’da büyük başarı, voleybolda 2 kupa, kayakta 1’incilik madalyası
Sekoya sunumu İklim Grevi’nde

Nova’nın ilk mezunlarından Doç. Dr. Barbaros Çetin  ödüllerle pekiştirdiği akademik kariyerine Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak devam ediyor.

Nova Okulları hakkındaki görüşlerini paylaşan Doç.Dr. Barbaros Çetin “1997 yılında Nova’nın ilk mezunuyum. Nova’dan mezun oldukta sonra  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’ne girdim. 2002 yılında mezun oldum. Daha sonra mastırıma başladım ve aynı bölümde araştırma görevlisi oldum. 2006 yılında Amerika’ya doktora  yapmaya gittim. 2009 yılında ODTÜ Kıbrıs Kampusu’nda Makine Mühendisliği Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak döndüm. Daha sonra da Bilkent Üniversitesi’ne geçiş yaptım.  Kariyerimin başlangıcı ve en önemli noktası Nova’da aldığım eğitimdir” dedi.

 

ROBOT OLMA ROBOT YAP!

Doç.Dr. Barbaros Çetin, geçtiğimiz yıllarda   “Robot olma robot yap” projesi ile Novalı öğrencilerle buluşmuştu. Öğrencilerin bilgisayar oyunlarından çıkıp oynadıkları oyunlara katkı sağlayan program yazan bireyler olmasının hedeflendiği eğitim için  Doç. Dr. Barbaros Çetin, “Vermiş olduğumuz bu eğitimin sonunda, tekerlekleri olan, duvarı olan mesafesini hesaplayan ve limitin altına indiğinde otomatik olarak duran bir robot programlamış olduk. Amacımız öğrencilere kodlamanın ne kadar basit olduğunu, bu işlerden korkmamaları gerektiğini göstermek. İlerde bu yeteneklerini geliştirip, güzel projelere imza atmalarını bekliyoruz” yorumunda bulunmuştu.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0